چرا از درب راست هواپیما مسافر اجازه سوار شدن ندارد؟

چرا از درب سمت راست هواپیما مسافران وارد هواپیما نمی شوند؟


سوار شدن به هواپیما از درب چپ هم اکنون به یک قرارداد ثابت میان تمامی شرکت های هواپیمایی تبدیل شده است. مورد آن سوالی نمی‌شود، اما تاریخ آن به همان روزهای اول سیستم هوایی برمی‌گرددمعمولا کسی در مورد آن هم سوالی نمی پرسد. اما مسئله ای بسیار جالب است.

در زمان‌های قدیم البته قدیم به تاریخ نزدیک به 50 ساله داریم اشاره میکنیم، هواپیماها باید برای سوار و پیاده شدن مسافر، تا نزدیکی ساختمان فرودگاه حرکت می‌کرد. همین امر باعث شلوغ شدن باند پرواز می شد و تصمیم گرفتند برای کاهش این بار ترافیکی و سرعت بخشیدن به حمل و نقل داخل فرودگاهی با توجه به گسترش پرواز ها و محدودیت زمان بعد از قرارداد، صندلی خلبان در سمت چپ کابین قرار گیرد تا خلبان‌ها راحت‌تر بال سمت چپ را در صورت نزدیک شدن به ساختمان ببیند و هواپیما را کنترل کند تا برخوردی میان هواپیما و ساختمان فرودگاه صورت نگیرد . درهای سمت چپ، جا به جایی مسافران را از هواپیما به ترمینال راحت‌تر می‌کرد. همچنین، از دور زدن دور هواپیما امن‌تر بود. البته بعد از مدتی با فراهم کردن وسایل حمل مسافر اینکار دیگر اهمیتی نداشت ولی به صورت یک رسم در صنعت هواپیمایی باقی ماند.

وقتی که استفاده از پله‌ی ورود و خروج که توسط ماشین های مخصوص جابجا میشوند در هواپیما رواج پیدا کرد، به تصمیم شرکت های اروپایی و آمریکایی سازنده هواپیماها، قراردادی تنظیم شد که همیشه در ورود و خروج در سمت چپ قرار گیرد تا کلیه خدمات فرودگاهی در کلیه کشورها به یک صورت انجام گیرد و امکان اشتباه به صفر برسد بارگیری کالاها، چمدان‌‌ها و بخش سوخت گیری در سمت راست هواپیما قرار دارد.

همین باعث می‌شود تا بخش ورود و خروج مسافران از حمل بارها و سوخت گیری جدا باشد. همچنین، این اجازه را به خلبان می‌دهد تا در صورت لزوم موتور سمت راست را روشن نگاه دارد حالا که با این راز شگفت انگیز در مورد هواپیما آشنا شدید منتظر بلیط چارتر باشید تا داستان های نشنیده و قراردادهای بین المللی دیگری که در امتداد رشد صنعت هواپیمایی گسترش دفاتر و آژانس هواپیمایی، سیستم رزرواسیون بلیط هواپیما،بلیط چارتر،بلیط سیستمی، بلیط های تخفیف خورده ، بلیط های لحظه آخری و هرآن چیز جذاب مربوط به خرید بلیط هواپیما ، و رزرو بلیط چارتر نمی دانید را با شما به اشتراک بگذاریم در صفحات اجتماعی فیسبوک اینستاگرام و توییتر و سایر نرم افزارهای ارتباط جمعی با ما همراه باشید .

بلیط چارتر اولین و معتبرترین سایت فروش بلیط چارتر و سیستمی در ایران


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.