بلیط هواپیما یا تیکت هواپیما چیست و چند نوع است؟

بلیط هواپیما چیست؟


بلیط هواپیما در تعریف امروزی برگه ایست که شامل اطلاعات مسافر و پرواز و اطلاعاتی مختصر راجع به ایرلاین ها میباشد. که این بلیط مهمور به مهر آژانس و اگر به صورت آنلاین بلیط هواپیما رزرو شده باشد فاقد مهر است.البته درگذشته بلیط هواپیما به شکل یک دفترچه 4 صفحه ای شامل صادرکننده بلیط هواپیما ، ایستگاه ، برگه ایرلاین و برگه مسافر بود.


امروزه اگر در سفر بلیط هواپیما را همراه نداشته باشید مشکلی پیش نمی آید زیرا اطلاعات بلیط هواپیما هنگام رزرو آنلاین در سیستم فرودگاه ثبت شده است.

 

مفهوم نوشته‌های روی بلیط هواپیما چیست؟


اطلاعات گوناگون و عبارات متفاوتی روی بلیط هواپیما نوشته شده که بعضی از این اطلاعات کاملا حیاتیست به گونه ای که در صورت نادیده گرفته شدن و یا اشتباه بودن ممکن است مسافر را با مشکل جدی مواجه کند. برای اینکه بدانید اطلاعات روی بلیط هواپیما چیست مطلب را تا پایان مطالعه کنید.


نام و نام‌خانوادگی


اولین موردی که روی بلیط هواپیما به چشم میخورد نام و نام خانوادگی مسافر است که لاتین روی بلیط نوشته شده. بنابراین پس از خرید بلیط هواپیما و حتی قبل از آن دقت کنید که این نام دقیقا مطابق با شناسنامه یا کارت ملی شما باشد.


اطلاعات پرواز


بعد از نام و نام خانوادگی روی بلیط هواپیما اطلاعات پرواز از قبیل نام فرودگاه مبدا و مقصد، شماره ترمینال، شماره پرواز و تاریخ و ساعت پرواز درج شده است.در ادامه اطلاعات روی بلیط هواپیماف اطلاعاتی در مورد نام ایرلاین، نوع هواپیما،نوع بلیط هواپیما(سیستمی یا چارتر)،بیزنس یا اکونومی، وزن بار و مدل هواپیما، آژانس هواپیمایی و آدرس سایت فروشنده و شماره های پشتیبانی سایت روی بلیط هواپیما درج شده است.توجه به اطلاعات درج شده روی بلیط هواپیما برای مسافر بسیار مهم و عدم توجه به اطلاعات داخل بلیط هواپیما ممکن است منجر به جاماندن از پرواز و سوخت شدن بلیط هواپیما شود.


در پایان اطلاعات جانبی ضروری از جمله شرایط استرداد بلیط هواپیما و میزان جریمه و نیز توصیه های قانونی خطاب به مسافر آورده شده است.


مزایای خرید اینترنتی بلیط هواپیما


با رونق گرفتن کسب و کارهای اینترنتی، سریعترین روش خرید بلیط هواپیما خرید اینترنتی بلیط هواپیما از سایت های معتبر و باسابقه همانند سایت بلیط چارتر میباشد که دارای کلیه مجوزهای قانونی و نیز ارزانترین بلیط هواپیما داخلی و خارجی میباشد.
از جمله مزیت های خرید آنلاین بلیط هواپیما همیشه در دسترس بودن سایت های خرید بلیط هواپیما آنلاین است.استرداد آنلاین بلیط هواپیما به شیوه راحت از دیگر مزایای خرید آنلاین بلیط هواپیما میباشد.تنوع و گستردگی پروازها در سایت های فروش بلیط هواپیما نسبت به آژانسهای حضوری و ارزان بودن بلیط هواپیما روی سایت های فروش بلیط هواپیما از دیگر مزایای خرید آنلاین بلیط هواپیماست.در خرید اینترنتی بلیط هواپیما امکان مقایسه بین خطوط هواپیمایی مختلف و ساعت ها و قیمت های مختلف برای مسافر بسیار راحتتر از خرید بلیط هواپیما بصورت سنتی است. همچنین خرید آنلاین بلیط هواپیما برای آندسته از افراد که پرمشغله هستند و زمان کافی برای خرید بلیط هواپیما به صورت سنتی و حضوری ندارند بسیار مناسب تر است.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.