دانستنی های سفر با هواپیما

 

نکات زیادی هستن که مسافر در صورتی که از آن آگاهی داشته باشد سفرش با هواپیما راحتتر و از جذابیت بیشتری برخورداراست.سفر با هواپیما یکی از روشهای سریع، پر طرفدار و راحت برای افرادیست که اهل مسافرت هستن.قبل از سفر با هواپیما دانستن یک سری از نکات برای کسانی که اولین بار است از هواپیما بعنوان وسیله سفر استفاده میکنند و نیز کسانی که قصد دارند بصورت همیشگی از هواپیما بعنوان وسیله سفر استفاده کنند بسیار مفید هست.

موارد قابل توجه که در پرواز با هواپیما وجود دارند در دسته های خرید و رزرو بلیط هواپیما، اقدام برای دریافت بلیط هواپیما و سوار شدن با هواپیما و رعایت قوانین تدوین شده برای داخل هواپیما و .. می باشد.

  

خرید بلیط هواپیما

 

اصلی ترین بخش در مورد سفر با هواپیما اینست که بدانیم که چه زمانی برای خرید بلیط هواپیما مناسب تر است و مهمتر از آن انتخاب آژانس هواپیمایی معتبر و قابل اعتماد و در عین حال ارزان در زمینه فروش بلیط هوایپما می باشد.پس از خرید بلیط سعی کنید که بلیط هواپیما را حتما هنگام سفر به همراه داشته باشید.جهت سوار شدن به هواپیما سعی کنید برای سفرهای داخلی یک الی دوساعت زودتر از زمانی که داخل بلیط هواپیما مشخص شده در فرودگاه حضور داشته باشید و برای پروازهای خارجی این زمان در حدود سه ساعت است.

  

لوازم قابل حمل در سفر با هواپیما

 

لوازم محدودی را میتوانید با خود به کابین مسافربری هواپیما ببرید و مابقی وسایل شما باید توسط قسمت بار هواپیما حمل شود که آن هم باید وزن مشخص داشته باشید و در مورد اضافه بار باید هزینه جداگانه پرداخت شود. همچنین سعی کنید از پذیرش بار دیگر مسافران داخل هواپیما اجتناب کنید زیرا بعنوان بار شما شناخته میشود و مسولیت آن در هواپیما بعهده شماست.

 استرداد بلیط هواپیما

استرداد بلیط هواپیما شامل یک سری قوانین است که از طرف ایرلاین و چارترکننده ها برای بلیط های چارتری اعمال میشود که این قوانین گاها و بصورت مختصر داخل بلیط هواپیما و بصورت مشروح داخل سایت های فروش بلیط هواپیما توضیح داده شده است.

 

قوانین پزشکی برای مسافرین بیمار

 

سفر از طریق هواپیما برای افراد بیمار دارای محدودیت هایست بطوری که بیماری فرد و توان بیمار برای ورود به هواپیما توسط پزشک و تیم پزشکی حاضر در فرودگاه تایید شود.این مورد شامل بیماران مبتلا به عفونی، بیمارانی که شرایط فیزیکی ویا رفتاری آنها ممکن است موجب آزار دیگر مسافران داخل هواپیما شود، افرادی که به تنهایی داخل هواپیما نمی توانند از خود مراقبت کنند، اشخاصی که شرایط بیماری آنها ممکن است حین پرواز تشدید شود و البته خانم های باردار که حتما باید قبل از سوار شدن به هواپیما وضعیت آنان توسط پزشک فرودگاه حتما تایید شود.

  

خستگی در هواپیما

 

سفرهای طولانی در هواپیما و نشستن مداوم و چند ساعته باعث خستگی و کلافه گی مسافرین میشود که جهت رفع آن با انجام یک سری اعمال از جمله انجام حرکت های کششی نشسته برای پا و پنجه پا و بالاآوردن زانو و تکان دادن شانه و خم کردن سر به جلو و ... میتوانید تا حد زیادی از خستگی و کلافه گی حین سفر خود در هواپیما کم کنید. البته جهت راحتی بیشتر خود میتوانید هنگام خرید بلیط هواپیما از بلیط های بیزنس خریداری کرده که خدمات بهتر و البته صندلی های راحتتری را در اختیار مسافر قرار میدهد.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.